Wycięcie wrastającego paznokcia

Jeśli potrzebujesz operacji usunięcia wrastającego paznokcia w Warszawie, umów się do gabinetu chirurgicznego w BoraClinic. Po zabiegu będziesz mógł wrócić do normalnych zajęć już po kilku dniach odpoczynku. Usunięcie wrastającego paznokcia pozwoli Ci uniknąć poważnych powikłań i innych problemów chorobowych.

Czym jest wrastający paznokieć i jak do tego dochodzi?

Wrastające paznokcie u stóp to częsty stan, w którym róg lub bok paznokcia wrasta w miękkie ciało. Rezultatem jest ból, stan zapalny skóry, obrzęk, a czasem infekcja. Wrastające paznokcie zwykle dotykają dużego palca. Przyczyny wrastających paznokci obejmują noszenie butów, które ściskają paznokcie u stóp, obcinanie paznokci zbyt krótko lub krzywo, zranienie paznokcia, mocno zakrzywione paznokcie u stóp,infekcje paznokci lub inne schorzenia.

klinowe wycięcie wrastającego paznokcia warszawa

Objawy wrastającego paznokcia

Objawy wrastającego paznokcia obejmują:

Jak usuwa się wrastający paznokieć?

Lekarz może zalecić operację wrastającego paznokcia, jeśli domowe sposoby nie rozwiążą problemu wrastającego paznokcia, masz nawracające wrastające paznokcie lub masz inny stan, taki jak cukrzyca, który zwiększa prawdopodobieństwo powikłań. Część paznokcia lub cały paznokieć może wymagać usunięcia, w zależności od sytuacji.

Jak wygląda zabieg usunięcia wrastającego paznokcia? Aby przygotować Cię do zabiegu, lekarz najpierw oczyści i znieczuli palec u nogi za pomocą zastrzyku znieczulającego. To może być dość nieprzyjemne. Po przygotowaniu lekarz użyje nożyczek i specjalnych narzędzi, aby oddzielić paznokieć od skóry, wykonując pionowe cięcie od wrastającej strony do naskórka. Następnie usuwa wyciętą część. W razie potrzeby można usunąć cały paznokieć, zwłaszcza jeśli wrastają obie strony paznokcia. Na koniec lekarz zwykle nakłada bandaż pokryty wazeliną na palec u nogi.

Chirurgiczne usuwanie wrastającego paznokcia

Czas zabiegu

15 - 20 minut

Znieczulenie

Zawsze stosowane

Gojenie

od 1 do 2 tygodni

Kontrole

od 1 do kilku

Antybiotyk

Bez potrzeby

Efekt

niewielka blizna

Rekonwalescencja po usunięciu wrastającego paznokcia

Możesz odczuwać ból po operacji, gdy znieczulenie przestanie działać. Jest to powszechne i można je leczyć dostępnymi bez recepty lekami przeciwbólowymi. Jeśli to nie zadziała, porozmawiaj z lekarzem. Przez pierwszy dzień lub dwa po zabiegu należy dać stopie odpocząć i ograniczyć aktywność. Trzymaj stopę wysoko, gdy siedzisz. Lekarz przekaże Ci dokładne instrukcje dotyczące pielęgnacji rany i dalszych działań. Obserwuj ranę i opatrunek uważnie. Noś luźne buty lub takie z odkrytymi palcami przez około dwa tygodnie po zabiegu. Będziesz mógł wrócić do normalnych zajęć po kilku dniach, ale unikaj biegania i innych forsownych aktywności przez około dwa tygodnie.

Ile kosztuje zabieg na wrastający paznokieć?

Koszt leczenia wrastających paznokci może zależeć od kilku czynników, w tym ciężkości stanu, liczby wrastających paznokci. Jest to podyktowane ilością materiałów opatrunkowych i specjalistycznych narzędzi chirurgicznych. Dodatkowe koszty operacji wrastającego paznokcia obejmują opłatę za konsultację przed wizytą oraz wydatki związane ze znieczuleniem miejscowym.

400 zł

Najczęściej zadawane pytania o wrastający paznokieć

Jak zapobiegać wrastaniu paznokci?

Aby powstrzymać wrastanie paznokci u stóp, nie obcinaj ich zbyt krótko, obcinaj je prosto w poprzek paznokcia, a nie na krawędziach, nie noś zbyt ciasnych lub źle dopasowanych butów, utrzymuj stopy w czystości i dokładnie je wycieraj po myciu.

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Jeśli masz wrastający paznokieć, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.

Kontakt z kliniką

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić konsultację i badanie rektoskopii, śmiało zadzwoń.

Godziny przyjęć

Poniedziałek              09.00 – 13:00
Środa                          12.00 – 18.00
Piątek                         14.00 – 19.00