Usuwanie fałdów odbytu

Usuwanie fałdów odbytu to prosty zabieg wykonywanym przez proktologa. Uniknij poważnych problemów chorobowych i już dziś zapisz się na zabieg usunięcia fałdów odbytu w Warszawie. 

Co to są fałdy odbytu?

Fałdy odbytu (fałdy brzeżne odbytu), czyli fałdy anodermalne to rozciągnięta i nadmiernie wyrośnięta skóra znajdująca się w okolicach odbytu. Dolegliwość ta może pojawić się u każdego. Fałdy odbytu mogą mieć wielkość od paru milimetrów do około dwóch centymetrów. Mogłoby się wydawać, że jest to jedynie kwestia estetyczna. Natomiast przerośnięta skóra w okolicach odbytu może utrudniać utrzymywanie higieny osobistej. Kłopoty z higieną mogą prowadzić do świądu, stanów zapalnych i innych problemów w tym rejonie. Problem ten powoduje również dyskomfort i kompleks, który może wpływać na życie intymne. Przyczyna powstania fałd odbytu nie jest do końca jasna. Fały te powstają często w wyniku przebycia żylaków odbytu, zakrzepicy okołoodbytniczej lub pojawiają się u kobiet po porodzie.. Dolegliwość często idzie w parze z hemoroidami. 

fałdy anodermy usuwanie warszawa

Objawy fałdów odbytu

Objawy

Usuwanie fałd odbytu Warszawa

Jak wygląda zabieg usuwania fałd odbytu? Zabieg polega na usunięciu fałdów w znieczulonym miejscu. Po wycięciu zakłada się szwy (mogą być szwy rozpuszczalne). Leczenie przeprowadzane jest w warunkach ambulatoryjnych. Usunięcie fałdów odbytu trwa około kilkunastu minut. Po zabiegu specjalista przekazuje szczegółowe zalecenia i informacje dotyczące pielęgnacji rany.

Informacje o zabiegu usuwaniu fałdów odbytu

Czas zabiegu

30-40 minut

Znieczulenie

Zawsze stosowane

Gojenie

ok. 2- 3 tygodni

Kontrole

Jedna

Antybiotyk

Indywidualnie

Efekt

niewielka blizna

Postępowanie po zabiegu usuwaniu fałdów odbytu

Po zabiegu lekarz przeprowadzi z Tobą rozmowę, podczas której zostaniesz poinformowany o wszystkich zaleceniach. Przede wszystkim zostaniesz poproszony o szczególną dbałość o higienę i utrzymywanie diety, która będzie zapobiegała zaparciom. Innym zaleceniem pozabiegowym jest wstrzemięźliwość seksualna, a także zaniechanie wysiłku fizycznego na okres gojenia się.

Usuwanie fałdów odbytu - cena

W zależności od wielkości ładów cena może się różnić. Jest to podyktowane ilością materiałów opatrunkowych, zużytego znieczulenia i specjalistycznych narzędzi proktologicznych. W zależności od skomplikowania zabiegu oraz konieczności dalszych kontroli cena jest dostosowywana indywidualnie podczas konsultacji proktologicznej.

1000-2500zł

Najczęściej zadawane pytania o usuwanie fałdów anodermy

Wielu pacjentów ze względu na silny ból i stres zabiegowy zapominają zadać pytania, które ich nurtują. Sprawdź zanim się zapiszesz na zabieg.

Czy są przeciwwskazania do zabiegu usuwania fałdów odbytu?

Zanim umówisz się na zabieg, skonsultuj z proktologiem Twoją sytuację i stan zdrowia. Do głównych przeciwwskazań należą ciąża, karmienie, nowotwory i infekcja w okolicy odbytu.

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Jeśli podejrzewasz u siebie ropnia skóry, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej