Nacinanie zakrzepów odbytu

Nacinanie zakrzepów odbytu jest prostym leczniczym zabiegiem wykonywanym przez proktologa, dzięki któremu można uniknąć poważnych powikłań i innym problemom chorobowym. Nie odkładaj tego na później i zapisz się na nacinanie zakrzepów odbytu w Warszawie do BoraClinic.

Czym jest zakrzep odbytu i jak powstaje?

Zakrzepica żył odbytu to zakrzep krwi w żyłach w okolicy odbytu. Są to pojawiające się nagle i bardzo bolesne grudki na odbycie. Jest to jedna z najczęstszych zmian w odbycie – „NIESTETY CZĘSTO MYLONA Z WYPADNIĘTYMI HEMOROIDAMI”. Zwykle przyczyną jest podrażnienie odbytu, na przykład z powodu ucisku podczas zaparć, biegunki lub intensywnego wypróżniania, a nawet nadmiaru alkoholu. Zakrzepy odbytu często występują również w trakcie ciąży i porodu.

Nacinanie zakrzepów odbytu

Zakrzepy odbytu - objawy

Posiadanie zakrzepowych hemoroidów lub zakrzepicy odbytu może być bolesne. Mogą utrudniać codzienne czynności, takie jak chodzenie, siedzenie lub chodzenie do toalety. Zakrzepy odbytu mogą dotknąć każdego i nie są oznaką złego stanu zdrowia. Możliwe objawy zakrzepicy odbytu są następujące:

Nacinanie zakrzepów odbytu - jak wygląda zabieg?

Kiedy zewnętrzny splot żylny zostanie podrażniony i zrobi się zakrzep, lekarz może natychmiastowo złagodzić ból, usuwając zawartość skrzepu. Podczas badania proktologicznego dokładnie ogląda się skórę wokół odbytu. Przed rozpoczęciem zabiegu nacinania zakrzepów odbytu lekarz zastosuje lek znieczulający okolice odbytu (znieczulenie miejscowe). Następnie wykona małe nacięcie, aby wyjąć skrzep. To zapewnia natychmiastową i długotrwałą ulgę w intensywnym bólu.

zakrzep odbytu nacięcie warszawa

Informacje o zabiegu nacięcia zakrzepów odbytu

Czas zabiegu

ok. 10 minut

Znieczulenie

Zawsze stosowane

Gojenie

do 5 dni

Kontrole

nie wymaga

Antybiotyk

niestosowany

Efekt

brak śladu

Postępowanie po zabiegu nacięcia zakrzepów odbytu

Zanim wrócisz do domu, zostaniesz dokładnie poinstruowany przez lekarza o tym, jak należy postępować po zabiegu. Lekarz między innymi zaleci, aby brać codzienne kąpiele nasiadowe (siedzieć w płytkiej wannie z ciepłą wodą przez 10 do 15 minut) i delikatnie oczyszczać obszar odbytu określonym środkiem czyszczącym. Lekarz może również przepisać Ci krem, który zawiera środek miejscowo znieczulający, aby złagodzić ból. Rana powinna się zagoić w okresie około siedmiu dni.

Ile kosztuje nacięcia zakrzepów odbytu?

W zależności od wielkości zakrzepu i rodzaju cena może się różnić. Jest to podyktowane ilością materiałów opatrunkowych, zużytego znieczulenia i specjalistycznych narzędzi proktologicznych. W zależności od skomplikowania zabiegu oraz konieczności dalszych kontroli cena jest dostosowywana indywidualnie podczas konsultacji proktologicznej.

500-600 zł

Najczęściej zadawane pytania o nacięcia zakrzepów odbytu

Wielu pacjentów ze względu stres zabiegowy zapomina zadać pytania, które ich nurtują. Sprawdź zanim się zapiszesz na zabieg.

Czy zakrzepica odbytu jest groźna?

Może dojść do samoistnego pęknięcia dużego zakrzepu i krwawienia. Duże zakrzepy powodują długotrwałe dolegliwości bólowe i pozostawiają po sobie ślad w postaci fałdów przerośniętych odbytu!!!

Czy małe skrzepy też trzeba nacinać?

Mniejsze, minimalnie bolesne skrzepy zwykle ustępują samoistnie po odpoczynku, lekach przeciwbólowych dostępnych bez recepty, namoczeniu w ciepłej wodzie, środkach zmiękczających stolec, zwiększonej ilości płynów i miejscowych środkach przeciwbólowych. Skrzep zostanie rozpuszczony w wyniku naturalnych mechanizmów obronnych organizmu w ciągu kilku tygodni. Warto jednak poddać się takiemu zabiegowi, by uniknąć dyskomfortu i powikłaniu jakim jest rozciągnięty fałd odbytu!

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Podejrzewasz u siebie zakrzep odbytu? Umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.