Leczenie stulejki Warszawa

Stulejka może być poważnym i bolesnym problemem. Stan jest jednak uleczalny, a wyniki zabiegu są zwykle bardzo dobre. Jeśli masz stulejkę, nie zwlekaj, tylko zapisz się na obrzezanie w Warszawie do urologa

Czym jest stulejka i jak powstaje?

Stulejka to stan, w którym napletka nie można wycofać (odciągnąć) z okolic czubka penisa. Stulejka może utrudniać aktywność seksualną. Może również powodować problemy z układem moczowym i wiąże się z większym ryzykiem zachorowania na raka prącia. 

Stulejka zwykle ustępuje samoistnie w ciągu pierwszych kilku lat życia dziecka. Jeśli powoduje problemy – na przykład podczas oddawania moczu – może wymagać leczenia. Jeśli rodzice zauważą, że napletka ich syna nie da się odciągnąć, nie ma powodów do zmartwień. To normalne, że napletek chłopców i małych dzieci jest napięty lub przyklejony do żołędzi. Prawie wszyscy chłopcy rodzą się z tego rodzaju naturalną stulejką. Chroni ona główkę prącia pod napletkiem i cewkę moczową przed zarazkami. Miejsca przyklejonej skóry (zrosty) zwykle odklejają się, a napięte napletki zwykle rozluźniają się samoistnie w ciągu pierwszych kilku lat życia. Powinieneś zasięgnąć porady lekarza, jeśli dziecko odczuwa ból, a napletek jest w stanie zapalnym lub mocz nie może prawidłowo wypływać.

Jeśli stulejka nie poprawia się samoistnie i w rezultacie pojawiają się problemy, takie jak trudności z oddawaniem moczu, warto udać się z tym do lekarza. Specjalista sprawdzi, czy stulejka jest naturalna i czy odciągnięcie napletka może doprowadzić do załupka. Konieczność leczenia będzie zależała od wieku, skali problemu i jego przyczyny.

Stulejka może wystąpić w sposób naturalny. Nie jest jasne, dlaczego występuje u niektórych chłopców, a u innych nie. Stan ten może również wystąpić, jeśli napletek zostanie siłą cofnięty, zanim będzie gotowy. Może to uszkodzić skórę i spowodować blizny, utrudniając późniejsze cofnięcie napletka. Stan zapalny, infekcja napletka lub żołędzi może również powodować stulejkę u chłopców lub mężczyzn. Czasami jest to wynikiem złej higieny lub infekcji napletka. Lekarz może zdiagnozować stulejkę podczas badania fizykalnego. Ponadto może zlecić badania, aby dowiedzieć się, czy w moczu lub wydzielinie z penisa występuje infekcja.

An abnormal tightness of the foreskin preventing retraction over the glans

Objawy stulejki

Głównym objawem stulejki jest niemożność cofnięcia napletka. Inne objawy towarzyszące to między innymi:

Jak wyleczyć stulejkę?

Fizyczne badanie i przegląd objawów zwykle wystarczają do zdiagnozowania stulejki lub stanu, takiego jak zapalenie żołędzi. Jeśli u pacjenta zostały wykluczone infekcja i innej choroby powodujące stulejkę, dostępnych może być kilka opcji leczenia. Plan leczenia jest ustalany indywidualnie i jest zależny od ciężkości stanu, codzienne delikatne wycofywanie może wystarczyć do leczenia problemu. Miejscowa maść steroidowa może być stosowana w celu zmiękczenia napletka i ułatwienia retrakcji. W niektórych przypadkach może być konieczne obrzezanie lub podobny zabieg chirurgiczny. Obrzezanie to usunięcie całego napletka. Możliwe jest również chirurgiczne usunięcie części napletka. Podczas gdy obrzezanie jest zwykle wykonywane u niemowląt, to operację można wykonać u mężczyzn w każdym wieku.

Obrzezanie staplerem - Warszawa

Obrzezanie staplerem jest nowoczesną i skuteczną metodą chirurgicznego usunięcia napletka u mężczyzn. Procedura ta polega na zastosowaniu specjalnego narzędzia zwanej staplerem, który umożliwia precyzyjne i bezpieczne przecięcie napletka, minimalizując ryzyko krwawienia i powikłań.

Istnieje wiele powodów, dla których mężczyźni decydują się na obrzezanie staplerem. Przede wszystkim może to być rozwiązanie w przypadku problemów związanych z wąskim napletkiem, takich jak trudności w higienie, nawracające infekcje, ból podczas stosunku lub utrudnienia w oddawaniu moczu.

Jeśli rozważasz obrzezanie staplerem w Warszawie, warto skorzystać z usług BoraClinic. Nasz zespół doświadczonych chirurgów specjalizuje się w zabiegach z zakresu urologii i chirurgii plastycznej, w tym obrzezania staplerem. Zapewniamy profesjonalne podejście, opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Wybierając BoraClinic, masz pewność, że będziesz pod opieką wyspecjalizowanego zespołu, który wykorzystuje najnowocześniejsze metody i technologie. Zapewniamy komfortowe warunki zabiegowe oraz opiekę przed i po operacji, aby zapewnić Ci jak największe bezpieczeństwo i zadowolenie z rezultatów.

Informacje o zabiegu obrzezania w Warszawie

Czas zabiegu

ok 60 minut

Znieczulenie

Zawsze stosowane

Gojenie

od 1 do 2 tygodni

Kontrole

od 1 do kilku

Antybiotyk

Indywidualnie

Efekt

niewielka blizna

Postępowanie po zabiegu leczenia stulejki

Operacja stulejki jest przeprowadzana przez urologa w znieczuleniu miejscowym i jest zabiegiem bezpiecznym i prostym. Rekonwalescencja po operacji jest stosunkowo szybka i po około 10 dniach nie ma już bólu ani krwawienia. Do ósmego dnia pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort i krwawienie w wyniku nocnych erekcji. Dlatego zaleca się wykonanie tej operacji w dzieciństwie – zmniejszona częstość nocnych erekcji bardziej sprzyja gojeniu.

Po zabiegu lekarz może zalecić zmianę opatrunku następnego dnia rano. Aby przyspieszyć powrót do zdrowia po obrzezaniu, zaleca się unikania wysiłku i aktywności fizycznej przez pierwsze 3 dni, stosowanie okładu z lodu, aby zmniejszyć obrzęk lub w przypadku odczuwania bólu, nie uprawianie seksu przez co najmniej 1 miesiąc po operacji. Po tym okresie odpoczynku i pielęgnacji możliwa jest wizualizacja końcowych efektów zabiegu.

Ile kosztuje obrzezanie w Warszawie?

Cena jest uzależniona od indywidualnego przypadku i skali problemu. Jest to podyktowane ilością materiałów opatrunkowych, zużytego znieczulenia i specjalistycznych narzędzi chirurgicznych. W zależności od skomplikowania zabiegu oraz konieczności dalszych kontroli cena jest dostosowywana indywidualnie podczas konsultacji chirurgicznej.

od 2500zł

Bora Clinic Centrum Medyczne - Kliniki.pl

Najczęściej zadawane pytania o leczenie stulejki

Wielu pacjentów ze względu na stres zabiegowy zapominają zadać pytania, które ich nurtują. Sprawdź zanim się zapiszesz na zabieg. 

Jak szybko poczuję się lepiej po zabiegu leczenia stulejki?

Powrót do zdrowia po zabiegu trwa od tygodnia do 10 dni.

Leczenie stulejki staplerem? Na czym polega?

Stapler to specjalne urządzenie, które ułatwia operatorowi zabieg. Dla Pacjenta najważniejszą kwestią, jest lepszy efekt kosmetyczny oraz szybsza rekonwalescencja. Koszt 2900zł

Jak zapobiegać stulejce?

Stulejce nie można zapobiec. Występuje u prawie wszystkich noworodków. Ważne jest jednak, aby penis był czysty. Rodzice powinni otrzymać wskazówki, jak najlepiej czyścić penisa. Należy im również powiedzieć, aby nie przejmowali się tak bardzo faktem, że napletek nie jest ruchomy przez pierwsze kilka lat życia. Kiedy dzieci podrosną na tyle, by same o siebie zadbać, należy je nauczyć czyszczenia własnego penisa.

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Jeśli potrzebujesz leczenia stulejki, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej