Laserowe usuwanie zmian skórnych

Zmiany skórne (brodawki, włókniaki lub pieprzyki) to nie tylko problem estetyczny, którego lokalizacja może powodować dyskomfort, ale także zagrożenie medyczne. Jeśli zauważysz u siebie lub bliskiej osoby zmianę skórną, zapisz się na laserowe usuwanie zmian skórnych Warszawie do gabinetu chirugiczego.

Czym są zmiany skórne?

Zmiana skórna to niespecyficzny termin odnoszący się do wszelkich zmian na powierzchni skóry. Łagodne zmiany skórne to nienowotworowe narośla skórne. Zmiany skórne mogą mieć kolor (pigment), być wypukłe, płaskie, duże, małe, wypełnione płynem lub wykazywać inne cechy. Typowe przykłady zmian skórnych, które można usunąć za pomocą lasera w BoraClinic, to pieprzyki, tłuszczaki, plamy starcze, kaszaki, znamiona skórne i brodawki. Większość guzków, plam, narośli i pieprzyków na skórze jest nieszkodliwa. Barwne plamy na skórze, zwane również zmianami barwnikowymi (takimi jak piegi, pieprzyki lub cieliste plamy na skórze) lub narośla (takie jak brodawki skórne) mogą być obecne od urodzenia lub rozwijać się wraz ze starzeniem się skóry. 

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Jakie zmiany usuwa się laserem?

Laserowe usuwaniem zmian skórnych to bezpieczny, skuteczny i mało inwazyjny zabieg leczniczy polegający na usuwaniu takich zmian jak brodawki, włókniaki, plamy café au lait, kępki żółte oraz kłykcin kończystych za pomocą lasera chirurgicznego. Zabieg zwykle nie pozostawia blizn i w większości przypadków wystarczy przejść jeden zabieg, aby uzyskać pożądane efekty.

Jak wygląda laserowe usuwanie zmian skórnych?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa od kilku do kilkunastu minut. Laserowe usuwanie jest bezbolesne, bezkrwawe i bezkontaktowe, co oznacza, że nie niesie ze sobą ryzyka infekcji. Usuwanie zmian skórnych laserem CO2 jest jedną z najskuteczniejszych i trwałych metod. Wiązka lasera bezpiecznie wnika w niechciane zmiany skórne i wysusza je. Następnie zneutralizowane w ten sposób zmiany są naturalnie usuwane.

Po jakim czasie odpada strup po laserze? Po operacji miejsce operowane pokrywa się strupami, które spadają objawiając się po około 10-14 dniach delikatną, różową skórą. Świeża skóra z czasem nabiera koloru skóry otaczającej. Rana goi się stosunkowo szybko, nie pozostawiając blizny.

Przeciwwskazania to ciąża, wysypka, zakażenie wirusem opryszczki lub tatuaż w miejscu zabiegu.

Informacje o laserowym usuwaniu zmian skórnych

Czas zabiegu

15 - 20 minut

Znieczulenie

Zawsze stosowane

Gojenie

od 1 do 2 tygodni

Kontrole

od 1 do kilku

Antybiotyk

miejscowy

Efekt

niewielka blizna

Postępowanie po laserowym usuwaniu zmian skórnych

Po laserowym usuwaniu zmiany skórnej nie należy wystawiać miejsca poddanego zabiegowi na działanie promieni słonecznych przez co najmniej 2 miesiące (należy stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 50). Leczonego obszaru nie należy myć przez 24 godziny. Unikaj sauny i basenu przez co najmniej 10 dni. 

Duże lub trudne zmiany mogą wymagać więcej niż jednego zabiegu, aby skutecznie je usunąć. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację w celu omówienia możliwości leczenia laserowego.

Ile kosztuje laserowe usuwanie zmian skórnych?

W zależności od lokalizacji i wielkości zmiany skórnej cena może się różnić. Jest to podyktowane ilością zużytego znieczulenia i materiałów opatrunkowych. W zależności od zmiany skórnej i dalszych kontroli w gabinecie cena jest dostosowywana indywidualnie podczas konsultacji chirurgicznej.

od 350zł

Najczęściej zadawane pytania o laserowe usuwanie zmian skórnych

Czy laserowe usuwanie zmian skórnych boli?

Sesja laserowego leczenia zmian chorobowych może być wykonana jako zabieg ambulatoryjny w gabinecie lekarskim. Lekarz aplikuje znieczulenie, aby zmniejszyć ewentualny dyskomfort. Jednak wiele osób decyduje się na brak znieczulenia. Większość pacjentów zgłasza lekkie uczucie podobne do uczucia rozgrzanych ukłuć, jeśli zdecydują się poddać zabiegowi bez znieczulenia. W związku z tym zabieg określa się jako mało bolesny lub zupełnie bezbolesny.

Czego mogę się spodziewać po leczeniu?

Po zabiegu skóra może wydawać się zaczerwieniona i surowa, podobnie jak po oparzeniu z usuniętą wierzchnią warstwą skóry. Mały opatrunek zostanie nałożony na obszar i można go nosić do następnej wizyty. Ważne jest, aby postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami pooperacyjnymi podanymi przez chirurga, aby zapewnić najlepszy możliwy wynik. Powierzchnia będzie musiała być regularnie czyszczona i chroniona przed słońcem.

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Jeśli podejrzewasz, że masz zmianę skórną, która wymaga usunięcia, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.

Kontakt z kliniką

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić konsultację i badanie rektoskopii, śmiało zadzwoń.

Godziny przyjęć

Poniedziałek              09.00 – 13:00
Środa                          12.00 – 18.00
Piątek                         14.00 – 19.00