Laserowe leczenie hemoroidów

Laserowe leczenie hemoroidów jest prostym zabiegiem leczniczym wykonywanym przez proktologa, dzięki któremu można uniknąć poważnych powikłań i innym problemom chorobowym. Jeśli podejrzewasz, że hemoroidy, nie zwlekaj, tylko zapisz się na laserowe leczenie hemoroidów w Warszawie do gabinetu proktologicznego.

Czym są hemoroidy i jak powstają?

Hemoroidy są powiększonymi, wypukłymi żyłami w okolicach odbytu i dolnej części odbytnicy. Żyły wokół odbytu mają tendencję do rozciągania się pod zwiększonym ciśnieniem. W zależności od lokalizacji, hemoroidy mogą rozwinąć się wewnątrz kanału odbytu, znane jako hemoroidy wewnętrzne lub w otworze odbytu, zwane hemoroidami zewnętrznymi. Czynnikami przyczyniającymi się do problemów z hemoroidami są nadmierne obciążenie fizyczne, przewlekłe zaparcia i zbyt długie siedzenie w toalecie, a także niskie spożycie błonnika. Hemoroidy zewnętrzne są najpowszechniejsze i najbardziej uciążliwe. Hemoroidy mogą powodować ból, silny świąd i trudności w siedzeniu. Na szczęście można je skutecznie leczyć.

Każdy rodzaj wysiłku, który zwiększa nacisk na brzuch lub kończyny dolne, może powodować obrzęk i stan zapalny żył odbytu oraz samego odbytu. Hemoroidy mogą rozwinąć się z powodu nacisku miednicy spowodowanego przyrostem masy ciała, szczególnie w czasie ciąży. Innym powodem może być mocne parcie podczas wypróżniania się, a także napinanie się przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów lub ciężarów.

hemoroidy-boraclinic.pl

Objawy hemoroidów

Hemoroidy wewnętrzne rzadko powodują ból (i zwykle nie są odczuwalne), chyba że wypadną. Wiele osób z wewnętrznymi hemoroidami nie wie, że je ma, ponieważ nie mają objawów. Głównym objawem hemoroidów wewnętrznych to krwawienie z odbytu. Objawy zewnętrznych hemoroidów obejmują:

Czy laserowe usuwanie hemoroidów jest skuteczne?

Hemoroidy mogą być kłopotliwe, ponieważ choroba wpływa na codzienne życie i utrudnia wypróżnianie się, szczególnie u osób z hemoroidami stopnia 3 lub 4. Hemoroidy mogą powodować nawet trudności z siedzeniem. Obecnie chirurgia laserowa jest już dostępna w leczeniu hemoroidów. Procedura jest wykonywana za pomocą wiązki laserowej, która niszczy naczynia krwionośne zaopatrujące gałęzie tętnic hemoroidów. To stopniowo zmniejsza rozmiar hemoroidów, aż do ich rozpuszczenia.

Laserowa operacja hemoroidów wykorzystuje precyzyjne lasery do wykonywania tych samych zadań, które kiedyś wykonywane były ręcznie za pomocą skalpela. Za pomocą skoncentrowanej wiązki światła można przeciąć problematyczną tkankę i usunąć ją bez uszkadzania otaczającej części. Jednocześnie laser przyżega naczynia krwionośne, uszczelniając je. Technika ta sprawia, że zabieg jest dokładniejszy i znacznie szybszy niż tradycyjna operacja. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, czasem inne komplikacje zdrowotne mogą sprawić, że niektórzy pacjenci będą musieli spędzić noc w szpitalu.

Jakie są zalety leczenia hemoroidów za pomocą chirurgii laserowej? Mniej skutków ubocznych w porównaniu z tradycyjną operacją. Mniejszy ból w miejscu nacięcia po operacji, szybszy powrót do zdrowia, ponieważ leczenie jest ukierunkowane na pierwotną przyczynę. Możliwość powrotu do normalnego życia po zabiegu.

Zabieg laserowy zostanie wykonany bez nacięć i szwów; w rezultacie jest odpowiedni dla osób, które boją się operacji. Podczas operacji wiązki laserowe są wykorzystywane do wywoływania spalania i niszczenia naczyń krwionośnych, które utworzyły hemoroidy. W rezultacie hemoroidy stopniowo zmniejszają się i znikają.

Informacje o zabiegu laserowego usuwania hemoroidów

Czas zabiegu

30 minut

Znieczulenie

miejscowe

Gojenie

ok 4 tygodni

Kontrole

od 1 do kilku

Antybiotyk

Profilaktyka

Efekt

bez blizn

Rekonwalescencja po operacji hemoroidów

Laserowe leczenie hemoroidów jest uważane za minimalnie inwazyjną procedurę leczenia hemoroidów. Zabieg pozwala osiągnąć pacjentowi jak najlepsze efekty przy minimalnym dyskomforcie i szybkiej rekonwalescencji. Pacjent szybciej wraca do codziennych zajęć z dobrą jakością życia. 

Po zabiegu laserowym prawdopodobnie będziesz mógł opuścić klinikę jeszcze tego samego dnia. Jeśli nie będziesz potrzebować pełnej sedacji, możesz wrócić do domu już w ciągu kilku godzin. Jeżeli będziesz odczuwać ból w domu, prawdopodobnie wystarczą zwykłe środki przeciwbólowe, które kupujesz bez recepty. Wypróżnienia mogą być bolesne przez kilka następnych dni. Pomocne może być użycie dostępnego bez recepty środka zmiękczającego stolec.Zapytaj swojego lekarza o zalecenia. Po zabiegu należy jeść dużo błonnika i pić dużo wody. Pamiętaj, że to normalne, gdy podczas wycierania zobaczysz trochę krwi na papierze. Jeśli zauważysz krwawienie lub wydzielinę w innym czasie, możesz nosić wkładkę ochronną w bieliźnie. 

Ile kosztuje zabieg laserowy na hemoroidy?

W zależności od indywidualnego przypadku cena może się różnić. Jest to podyktowane ilością materiałów opatrunkowych, zużytego znieczulenia i specjalistycznych narzędzi proktologicznych.

Laserowe usuwanie hemoroidów cena: w zależności od skomplikowania zabiegu oraz konieczności dalszych kontroli cena jest dostosowywana indywidualnie podczas konsultacji proktologicznej. 

Lekarz diagnozuje hemoroidy na podstawie objawów i badania fizykalnego. Dodatkowo lekarz może zlecić następujące badania:

4500zł

Najczęściej zadawane pytania o laserowe leczenie hemoroidów

Wielu pacjentów ze względu na stres zabiegowy zapominają zadać pytania, które ich nurtują. Sprawdź, zanim się zapiszesz na zabieg.

Czy laserowe usuwanie hemoroidów boli?

Laseroterapia jest jednym z najmniej bolesnych zabiegów chirurgicznych na hemoroidy. Cięcie laserowe zazwyczaj jest mniej bolesne w porównaniu do nacięć wykonanych przy użyciu skalpela. Chociaż operacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w miarę ustąpienia znieczulenia pacjenci mogą zacząć odczuwać ból. W przypadku chirurgii laserowej ból jest dużo mniejszy.

Jak zapobiec powstawaniu hemoroidów?

Zdrowe nawyki jelitowe i modyfikacje stylu życia mogą znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia hemoroidów. Przede wszystkim unikaj zbyt długiego siedzenia na toalecie (powyżej 5-10 minut), np. czytanie książki i korzystanie z telefonu komórkowego, ponieważ może to zwiększyć nacisk na hemoroidy. Nie wstrzymuj stolca, gdy pojawia się potrzeba. Unikaj nadmiernego wysiłku, czyli takiego który jest ponad Twoje możliwości. Stosuj dietę bogatą w błonnik. Do tego pij dużo wody, co najmniej 6-8 szklanek dziennie, aby pomóc utrzymać miękkość stolca.

Ile trwa laserowe usuwanie hemoroidów?

Jedną z zalet laseroterapii hemoroidów jest to, że samo leczenie laserem zajmuje bardzo mało czasu. W większości przypadków czas trwania zabiegu wynosi około 30 - 45 minut Pełne wyleczenie skutków zastosowania niektórych alternatywnych metod leczenia może zająć do kilku tygodni.

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Potrzebujesz laserowego leczenia hemoroidów? Umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.

Kontakt z kliniką

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić konsultację i badanie rektoskopii, śmiało zadzwoń.

Godziny przyjęć

Poniedziałek 09.00 – 13:00
Środa 12.00 – 18.00
Piątek 14.00 – 19.00