Gumkowanie hemoroidów Warszawa

W przypadku uporczywych hemoroidów gumkowanie jest skuteczną metodą leczenia, dzięki której można uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. Jeśli zmagasz się z hemoroidami, nie czekaj dłużej tylko zapisz się na gumkowanie hemoroidów w Warszawie do gabinetu proktologicznego.

Czym są hemoroidy i jak powstają?

Hemoroidy występują, gdy żyły lub naczynia krwionośne w okolicach odbytu i dolnej części odbytnicy stają się opuchnięte i podrażnione. Dzieje się tak, gdy występuje zwiększony nacisk na te żyły. Hemoroidy mogą znajdować się wewnątrz odbytu (wewnętrzne) lub pod skórą wokół odbytu (zewnętrzne). Hemoroidy są bardzo powszechne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Wiele kobiet ma hemoroidy podczas ciąży i porodu. Nacisk związany z noszeniem dziecka w brzuchu dodatkowo obciąża naczynia krwionośne w okolicy miednicy. Duży nacisk i wysiłek podczas porodu, również wywiera dodatkowy wpływ na te naczynia krwionośne. 

Hemoroidy występują, gdy pojawia się zbyt duży nacisk na żyły wokół odbytu. Może to być spowodowane przez napinanie podczas wypróżnień, zbyt długie siedzenie w toalecie, przewlekłe zaparcia lub biegunka, dieta o niskiej zawartości błonnika, osłabienie tkanek w odbycie i odbytnicy, podnoszenie zbyt ciężkich ciężarów lub czasem po prostu starzenie się.

Objawy hemoroidów

Należy pamiętać, że objawy mogą się różnić w zależności od indywidualnego stanu osoby. Dodatkowo objawy hemoroidów mogą przypominać inne problemy zdrowotne. Dlatego, aby mieć pewność, że to hemoroidy zawsze należy skontaktować się z lekarzem i wspólnie omówić występujące dolegliwości. Warto jednak znać, jakie są najczęstsze objawy:

gumkowanie hemoroidów warszawa

Na czym polega gumkowanie hemoroidów metodą Barrona?

Aby usunąć hemoroidy za pomocą gumkowania, lekarz wprowadza małe narzędzie zwane ligatorem przez oświetloną rurkę do kanału odbytu i chwyta hemoroidy kleszczami. Przesunięcie cylindra ligatora w górę uwalnia gumki wokół podstawy hemoroidu. Gumki odcinają dopływ krwi do hemoroidów, powodując ich obumieranie i opadanie. Metoda ta nazwana gumkowaniem Barrona

Po jakim czasie odpada hemoroid po gumkowaniu? Hemoroid kurczy się i obumiera, a po około tygodniu odpada. Hemoroidy odpadają w ciągu 7 do 14 dni. Wówczas możesz zauważyć małą czarną gumkę w stolcu i niewielkie krwawienie.

Jest to minimalnie inwazyjna technika polegająca na związaniu podstawy hemoroidu gumką, aby zatrzymać przepływ krwi do tego miejsca. Ten zabieg jest przeznaczony tylko dla hemoroidów wewnętrznych. 

Informacje o gumkowania hemoroidów

Czas zabiegu

10 minut

Znieczulenie

Bezbolesne

Gojenie

od 1 do 2 tygodni

Kontrole

po miesiącu

Samopoczucie po gumkowaniu hemoroidów

Procedura trwa około 30 minut. Po zakończonym zabiegu możesz iść do domu. Niektóre osoby są w stanie nawet od razu wrócić do regularnych zajęć. Inni natomiast mogą potrzebować kilku dni wolnego od pracy. Podczas rekonwalescencji należy unikać podnoszenia ciężarów i wysiłku podczas wypróżnień.

Po zabiegu gumkowania hemoroidów możesz odczuwać pewien dyskomfort przez kilka dni po gumkowaniu hemoroidów, w tym mieć gazy, ból i obrzęk brzucha lub zaparcia. Lekarz może zalecić przyjmowanie środków przeczyszczających, aby zapobiec zaparciom i wzdęciom. Pomocny może być również środek zmiękczający stolec. Lekarz po zabiegu przedstawi Ci wszystkie zalecenia. Możesz również zauważyć krwawienie przez kilka dni po zabiegu. Jest to całkowicie normalne.

Ile kosztuje zabieg metodą Barrona?

Gumkowanie hemoroidów cennik: W zależności od ilości hemoroidów i indywidualnej sytuacji pacjenta cena może się różnić. Przyczyną jest ilość potrzebnych materiałów opatrunkowych, znieczulenia i specjalistycznych narzędzi proktologicznych. Dokładna cena zostanie przedstawiona i omówiona podczas konsultacji proktologicznej.

od 500zł

Najczęściej zadawane pytania o gumkowanie hemoroidów

Sprawdź pytania, które zadają pacjenci przed lub po zabiegu gumkowania hemoroidów.

Gumkowanie hemoroidów - jak się przygotować?

Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach dostępnych bez recepty i na receptę. Powinieneś również powiedzieć im o wszelkich przyjmowanych suplementach. Zakładanie opasek na hemoroidy jest na ogół prostą procedurą, ważne by trzymać się zaleceń uniknania wysiłku, który może prowadzić do komplikacji.

Jak długo utrzymuje się ból po gumkowaniu hemoroidów?

Spodziewaj się dyskomfortu przez jeden do dwóch tygodni. W przypadku silnego bólu w miejscu operowanym należy natychmiast wezwać lekarza. Zachęcamy do stosowania diety bogatej w błonnik. Używaj w posiłkach otrębów, ciemnego chleba, warzyw, owoców, fasoli i płatków zbożowych. Możesz zauważyć podrażnienie wokół odbytu, śluzu lub krwi. To normalne. Weź kąpiel nasiadową w wannie z letnią wodą przez 15 minut około 3 razy dziennie, aż dyskomfort całkowicie ustąpi.

Czego nie wolno po gumkowaniu hemoroidów?

Unikaj forsownych czynności, takich jak jazda na rowerze, jogging, podnoszenie ciężarów lub ćwiczenia aerobowe, dopóki lekarz nie stwierdzi, że jest to w porządku. Może to obejmować ciężkie torby na zakupy, ciężki plecak, karmę dla kotów lub psów, odkurzacz lub dziecko.

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Jeśli zmagasz się z hemoroidami, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.

Kontakt z kliniką

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić konsultację i badanie rektoskopii, śmiało zadzwoń.

Godziny przyjęć

Poniedziałek              11.00 – 17:00
Środa                          14.00 – 19.00
Czwartek                   10.00 – 15.00
Piątek                         14.00 – 18.00
Sobota                        09.00 – 13.00