Chirurgiczne usuwanie znamion

Chirurgiczne usuwanie znamion to sprawdzona i skuteczna metoda usuwania znamion, pieprzyków lub brodawek. Jeśli masz znamię, które musi być usunięte ze względów zdrowotnych lub estetycznych, nie zwlekaj, tylko zapisz się na usuwanie znamion w Warszawie do gabinetu chirurgiczego.

Czym jest znamię i jak powstaje?

Znamiona to powszechne narośla lub zmiany, które pojawiają się na skórze po urodzeniu lub wkrótce po nim. Mogą wystąpić w dowolnym miejscu na twarzy, skórze głowy lub ciele i mogą różnić się kolorem, rozmiarem, wyglądem i kształtem. Niektóre znamiona mogą być cieliste, ale mogą mieć inną teksturę niż reszta skóry. Niektóre znamiona są trwałe i z czasem mogą się powiększać. Inne znikają całkowicie. Większość znamion jest nieszkodliwa, ale niektóre wskazują na podstawowy stan chorobowy. W rzadkich przypadkach znamiona mogą być nowotworowe. Znamiona mogą być spowodowane przez dodatkowe komórki produkujące pigment w skórze lub przez naczynia krwionośne, które nie rosną normalnie. Wszystkie znamiona powinny być sprawdzone przez lekarza.

Kiedy trzeba usunąć znamię?

Większość znamion jest nieszkodliwa i nie wymaga usuwania. Możesz jednak chcieć usunąć znamię, jeśli nie podoba Ci się jego wygląd. Poważniejsze znamiona mogą wpływać na wygląd fizyczny osoby do tego stopnia, że istnieje ryzyko negatywnych konsekwencji emocjonalnych i psychologicznych, takich jak niska samoocena i pewność siebie. Inne rodzaje znamion, takie jak naczyniaki krwionośne – w zależności od ich lokalizacji – lub pieprzyki, mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka niektórych schorzeń, takich jak rak skóry. Te znamiona powinny być monitorowane przez dermatologa i mogą również wymagać usunięcia. Powinieneś rozważyć zbadanie i usunięcie znamion, jeśli:

Jak wygląda chirurgiczne usuwanie znamion?

Niektóre znamiona można skutecznie leczyć poprzez chirurgiczne usunięcie. Należą do nich głębokie naczyniaki krwionośne, które mogą uszkodzić otaczającą je zdrową tkankę i niektóre duże pieprzyki. Usuwanie znamienia jest zwykle wykonywane w warunkach ambulatoryjnych i może być nawet wykonywane w gabinecie specjalisty, a nie w szpitalu. Lekarz używa małego skalpela, aby usunąć znamię po podaniu znieczulenia miejscowego. Jeśli znamię jest duże, można je usuwać etapami w ciągu kilku wizyt.

Informacje o zabiegu chirurgicznym usuwaniu znamion

Czas zabiegu

15 - 20 minut

Znieczulenie

Zawsze stosowane

Gojenie

od 1 do 2 tygodni

Kontrole

od 1 do kilku

Antybiotyk

Bez potrzeby

Efekt

niewielka blizna

Co robić po usunięciu znamienia?

Istotne jest zachowanie odpowiedniej higieny rany podczas gojenia, a zwłaszcza regularna zmiana opatrunku chirurgicznego. Wygojonej skóry nie można wystawiać na działanie promieni słonecznych przez co najmniej pół roku. Konieczna jest wizyta kontrolna po dwóch tygodniach od zabiegu. 

Ile kosztuje usuwanie znamion?

W zależności od lokalizacji, wielkości znamion cena może się różnić. Różnica jest spowodowana ilością materiałów medycznych, znieczulenia i specjalistycznych narzędzi chirurgicznych. W zależności od złożoności zabiegu i ilości kontroli po zabiegu cena jest dostosowywana indywidualnie podczas konsultacji w gabinecie chirurgicznym.

od 350zł

Najczęściej zadawane pytania o chirurgicznym usuwaniu znamion

Ile trwa zabieg usunięcia znamienia?

Większość usuwania znamion zajmuje mniej niż godzinę, a wkrótce po zabiegu będziesz mógł wrócić do domu.

Chirurgiczne usuwanie znamion - czy boli?

Przed zabiegiem pacjentowi podaje się środek znieczulający miejscowo, aby złagodzić ból związany z nacięciem.

Czy po usunięciu pieprzyka można iść do pracy?

Większość pacjentów może wrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po usunięciu znamienia. Jednak bardziej rozległe procedury mogą wymagać spokojnego odpoczynku przez dzień lub dwa po zabiegu, aby dać organizmowi wystarczającą szansę na wyleczenie. Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji nacięć pooperacyjnych, aby zapewnić jak najlepsze gojenie.

Specjalista wykonujący zabieg w BoraClinic

Jeśli podejrzewasz, że Twoje znamię jest do usunięcia, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.

Kontakt z kliniką

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić konsultację i badanie rektoskopii, śmiało zadzwoń.

Godziny przyjęć

Poniedziałek              09.00 – 13:00
Środa                          12.00 – 18.00
Piątek                         14.00 – 19.00