Urolog Warszawa

Urolodzy zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego zarówno u kobiet, jak iu mężczyzn. Diagnozują również i leczą wszystko, co dotyczy układu rozrodczego u mężczyzn.

270zł

Co to jest urologia?

Urolodzy zajmują się leczeniem różnych schorzeń układu moczowego u kobiet i mężczyzn oraz układu rozrodczego u mężczyzn. Obejmuje to problemy z pęcherzem, prostatą i nerkami.

Dbanie o zdrowie jest integralną częścią długowieczności. Wiele osób co roku odwiedza swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, dentystę dwa razy w roku w celu leczenia zębów, a okulistę w sprawie zdrowia oczu. Aby bardziej kompleksowo zadbać o swoje ciało, wizyta u urologa to świetny sposób na dbanie o siebie i swoje zdrowie. Od czego jest urolog i czym się zajmuje? Urolodzy koncentrują się na męskich narządach rozrodczych oraz na drogach moczowych zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Urolog jest przeszkolony do diagnozowania i leczenia problemów układu moczowego. Urolodzy zajmują się zarówno kobietami, jak i mężczyznami. U kobiet urolog zajmuje się wyłącznie problemami układu moczowego. Jednak u mężczyzn urolog może diagnozować i leczyć również zaburzenia prącia i jąder. Zajmują się także niepłodnością męską i zaburzeniami seksualnymi.

Z jakimi chorobami do urologa?

Kiedy udać się do urologa? Możesz umówić się na wizytę lub otrzymać skierowanie do urologa, jeśli masz kłopoty z oddawaniem moczu, masz mętny mocz lub krew w moczu. Udaj się do urologa, gdy odczuwasz zmiany w oddawaniu moczu, takie jak częste oddawanie moczu lub masz uczucie, że musisz iść co chwilę do toalety. Inne dolegliwości, z którymi możesz udać się do urologa to problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji, bezpłodność, ból miednicy, nietrzymanie moczu.

Kiedy mężczyzna powinien iść do urologa? Jeśli następujące objawy nie ustępują, należy umówić się na wizytę u urologa: ból w jądrach, bolesne i częste oddawanie moczu, krew w moczu, zaburzenia erekcji, powiększona prostata.

Urolog kobiecy – nietrzymanie moczu jest powszechnym problemem związanym z kontrolą pęcherza moczowego u kobiet. Jest to stan, w którym dochodzi do niekontrolowanego wycieku moczu. W rezultacie może to być zarówno irytujące, jak i krępujące. Twój lekarz przeprowadzi kilka testów, aby znaleźć główną przyczynę problemu. Lekarz może zalecić dwa rodzaje testów fizycznych: badanie miednicy i badanie per rectum. Badanie miednicy to badanie wysiłkowe, które należy wykonać przy pełnym pęcherzu lub badanie per rectum wraz z badaniem miednicy. Do tego badania lekarze używają rękawicy, aby wyczuć ściany wewnątrz odbytnicy. To badanie jest konieczne, aby sprawdzić, czy w okolicy nie ma blokad, które powodują takie problemy. Objawy u kobiet. Jeśli następujące objawy nie ustępują, należy umówić się na wizytę u neurologa: ból pleców, krwawy mocz, pieczenie podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu

Urolodzy mogą leczyć mężczyzn i kobiety w każdym wieku – nawet dzieci – i leczyć wiele różnych schorzeń. Na przykład

Nasze usługi

Wizyta u lekarza w celu regularnych badań kontrolnych lub w przypadku wystąpienia objawów pomaga uniknąć rozwoju poważnych, długotrwałych schorzeń. Jak w przypadku każdego lekarza, ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego urologa. Nasi lekarze oferują najwyższą jakość dostarczanych usług.

Badania urologiczne

Chociaż niektóre z testów urologicznych mogą być niewygodne, mogą dostarczyć ważnych informacji o Twoim stanie zdrowia. Nawet jeśli to wszystko jest dla Ciebie nowe, warto pamiętać, że urolodzy z BoraClinic wykonali już setki badań i testów. Nasz urolog jest profesjonalistą, który chce jak najlepszego wyniku dla każdego pacjenta. Personel dołoży wszelkich starań, abyś czuł się komfortowo i bezpiecznie. Badania, które może wykonać lub zlecić Twój urolog to:

Jak wygląda wizyta u urologa?

Urologia może wydawać się specjalnością zarezerwowaną dla osób doświadczających wstydliwych problemów, ale jest to dalekie od prawdy. W miarę starzenia się znalezienie urologa może pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów, zachowaniu dobrego zdrowia urologicznego i utrzymaniu zdrowego życia seksualnego. 

Ponieważ prawdopodobnie udasz się do urologa w celu rozwiązania nowych lub nasilających się objawów, powinieneś być przygotowany na poddanie się kilku różnym testom. Podczas gdy urolodzy częściej spotykają się z mężczyznami ze względu na kontrole prostaty i towarzyszące im problemy, kobiety mogą doświadczać powikłań moczowych i doświadczają ich. Nie wstydź się otwarcie i szczerze rozmawiać o swoich objawach ze swoim urologiem. Jako specjalista w tej dziedzinie, lekarz widział to wszystko już wcześniej i zajmuje się na co dzień sprawami takimi jak Twoja.

Każda wizyta urologiczna rozpoczyna się od typowego badania fizykalnego. Obejmuje to standardowe badanie czynności narządów. Twój lekarz zbada twój brzuch, aby sprawdzić lokalizację, rozmiar, delikatność i teksturę twoich narządów. Stetoskop służy do osłuchiwania różnych obszarów ciała, takich jak płuca i serce. Możesz mieć testy odruchowe, mierzony puls, sprawdzane ciśnienie krwi oraz rejestrowany wzrost i wagę. Lekarz może również zbadać układ rozrodczy mężczyzny.

Jak się przygotować do wizyty u urologa?

Oto jak przygotować się do wizyty u urologa. Jeśli spotykasz się z nowym lekarzem lub jest to Twoja pierwsza wizyta u urologa, musisz zabrać ze sobą kilka rzeczy. Upewnij się, że masz dokument tożsamości ze zdjęciem. Jeśli zostałeś skierowany do urologa przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego lekarza, przynieś skierowanie i wszelkie dodatkowe dokumenty, które otrzymałeś. Powinieneś również zabrać ze sobą listę leków, historię medyczną i listę pytań, które należy zadać.

Przejrzyj wszystkie leki na receptę, które obecnie bierzesz i zapisz je. Urolog będzie chciał dowiedzieć się, jakie przyjmujesz leki, aby sprawdzić, czy mogą one wpływać na Twój układ moczowy. Powinieneś również uwzględnić wszelkie dostępne bez recepty suplementy, witaminy i zioła, ponieważ czasami mogą one wchodzić w interakcje z lekami lub same powodować objawy. Lepiej podać za dużo informacji niż za mało, więc zapisuj wszystko, co bierzesz dla swojego zdrowia. 🙂

Przygotuj się na badania - idąc do urologa bądź przygotowany na wykonanie kilku badań. Jeśli nie jesteś pewien, jak się przygotować do nich, zadzwoń do nas i śmiało zapytaj. Testy diagnostyczne pozwalają urologowi stworzyć najlepszy sposób leczenia dla każdego wykrytego schorzenia.

Co robi urolog na pierwszej wizycie?

Samo myślenie o wizycie u urologa może być nieprzyjemne, zwłaszcza jeśli nie wiesz, czego się spodziewać. Możesz martwić się objawami i obawiać się, że wizyta będzie inwazyjna lub niewygodna. Nie jesteś sam! Większość ludzi denerwuje się wizytami u urologa. Chociaż Twoja wizyta może być poza Twoją strefą komfortu, wiedza o tym, czego się spodziewać, może złagodzić Twoje obawy i sprawić, że wizyta będzie bardziej udana.

Podczas pierwszej wizyty urolog poszuka przyczyny Twojego stanu, abyście mogli wspólnie zaplanować najlepszy przebieg leczenia.

W niedzielę i święto 500zł

Specjaliści urologii w BoraClinic

Jeśli podejrzewasz u siebie problemy z zakresu urologii, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej

Kontakt z kliniką

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić konsultację u urologa śmiało zadzwoń.

 

Godziny przyjęć

Poniedziałek       09.00 – 13:00
 
Środa                    12.00 – 18.00
 
Piątek                   14.00 – 19.00
Kompleksowe leczenie chorób urologicznych

Usługi i zabiegi z zakresu urologii w Warszawie