proktolog prywatnie warszawa

Proktolog Warszawa

Proktologia to dziedzina chirurgii, która koncentruje się na chorobach dolnego odcinka układu pokarmowego. 

250zł

Czym zajmuje się proktolog?

Proktologia to podspecjalizacja medyczna obejmująca schorzenia okolicy okrężnicy, odbytnicy, kanału odbytu i obszaru okołoodbytowego. Proktolodzy to wysoko wyspecjalizowani lekarze, znani również jako chirurdzy jelita grubego. 

Proktolodzy diagnozują i leczą dolegliwości całego przewodu pokarmowego. Najprawdopodobniej spotkasz się z chirurgiem jelita grubego w przypadku problemów związanych z odbytem, odbytnicą i okrężnicą.

Sprawnie funkcjonujący układ okrężnicy jest niezbędny dla lepszego układu trawiennego, co sprawia, że ustalenie przyczyny i nasilenia wszelkich nieprawidłowości, które mogą wystąpić, jest niezwykle istotne.

Przewód pokarmowy obejmuje procesy prowadzące do ważnych funkcji organizmu. Pojedynczy problem w którymkolwiek z procesów może zaburzyć funkcję układu pokarmowego i prowadzić do bólu, dyskomfortu i poważnych skutków.

Objawy i diagnoza

Pomimo dużej różnorodności zaburzeń, istnieje pięć kluczowych objawów, które skłaniają pacjentów do konsultacji z proktologiem, w tym świąd odbytu i pieczenie, wydzielina, krwawienie, nietrzymanie stolca, ból, brodawki odbytu, guzki i uczucie ciała obcegoWażne jest, aby specjaliści otrzymali pełny zakres wszystkich objawów. Jeśli nie będą wiedzieć o wszystkich Twoich objawach, trudniej będzie im Cię zdiagnozować i określić, jakich rodzajów leczenia potrzebujesz. 

Dlatego tak ważne jest, aby otwarcie rozmawiać ze swoim proktologiem. W przeciwnym razie możesz przejść przez niepotrzebne badania lub mieć opóźnioną diagnozę i leczenie. To może poważnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Kwestie związane z odbytnicą, odbytem i przewodem pokarmowym mogą być wrażliwym obszarem dyskusji. Zapewniamy jednak, że proktolodzy i chirurdzy jelita grubego robią to przez każdego dnia. Są zaznajomieni z różnymi rodzajami objawów, które sprowadzają pacjentów na spotkanie, i są przeszkoleni, aby słuchać bez osądzania.

W leczeniu stosuje się zarówno techniki chirurgiczne, jak i niechirurgiczne. W przypadku różnych problemów anorektalnych często wykonuje się niechirurgiczną lub laserową terapię. Najczęstsze metody diagnostyczne:

Nasze usługi

W ramach pierwszego kroku w praktyce proktologicznej specjalista pyta pacjenta o objawy: czego dokładnie doświadczył, jak długo utrzymują się dolegliwości, jak często występują. Specjalista zadaje następnie pytania dotyczące nawyków żywieniowych i stylu życia pacjenta oraz chorób, które wystąpiły w rodzinie. Po tym następuje zewnętrzne badanie fizykalne i, w razie potrzeby, badanie instrumentalne: anoskopia lub rektoskopia. W zależności od dolegliwości, badanie często uzupełnia rektoskopia, aby postawić trafną diagnozę.

Konsultacja

Proktologiczna 250 zł

Usługi zabiegowe

Rektoskopia 300 zł
Ropień odbytu 600 zł
Wycięcie zakrzepu odbytu 600 zł
Gumkowanie hemoroidów od 600 zł
Laserowe leczenie hemoroidów LHP 4500 zł
Leczenie torbieli pilonidalnej SiLaC 4500zł
Leczenie przetoki odbytu FiLaC 4500 zł
Operacje szczelin odbytu od 3000 zł

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u proktologa?

Pacjenci nie muszą specjalnie się przygotowywać. Wystarczy zadbać o higienę i wypróżnienie się. Warto również dowiedzieć się, co się wydarzy i zrozumieć kroki podczas badania.

Czy badanie u proktologa jest bolesne?

Badanie proktologiczne jest na ogół dość szybkie i trwa najwyżej około pięciu minut. Jeśli jest bolesne, zostaje wstrzymane.

Czy u proktologa trzeba się rozebrać?

Zostaniesz poproszony o rozebranie się od pasa w dół. Jeśli nosisz luźną spódnicę, zwykle możesz po prostu zdjąć bieliznę. Poinformuj lekarza, jeśli chcesz się przebrać za zasłoną lub zostać sam w pokoju.

Jakie choroby leczy proktolog prywatnie?

Proktolodzy to lekarze, którzy przeszli wieloletnie szkolenie i praktykę podspecjalizacji, aby wykazać biegłość w technikach chirurgicznych i kolonoskopii. Specjalizują się w leczeniu chirurgicznym wszystkich rzeczy dotyczących dolnego odcinka układu pokarmowego, w tym:

Specjaliści proktolodzy w BoraClinic

Jeśli podejrzewasz u siebie chorobę dolnego odcinka układu pokarmowego, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.

Nowoczesne metody leczenia

Usługi i zabiegi proktologiczne w Warszawie