alergolog

Alergolog/
alergolog dziecięcy Warszawa

Alergolog to lekarz wyspecjalizowany w diagnozowaniu i leczeniu alergii, astmy, atopowego zapalenia skóry i chorób immunologicznych.

270 zł

Czym zajmuje się lekarz alergolog?

Alergia to jedna z najczęstszych dolegliwości na świecie. Obecnie prawie 50% dzieci ma przynajmniej jedną alergię. Można być uczulonym na prawie wszystko, chociaż najczęściej występują alergie na pyłki, sierść, leki i pokarmy.

Kto to jest alergolog? Alergolodzy to lekarze specjalizujący się w leczeniu alergii i innych problemów immunologicznych. Alergolodzy są wykwalifikowani do diagnozowania i leczenia schorzeń, takich jak katar sienny, alergie i nietolerancje pokarmowe, egzema, łuszczyca, astma oraz niektóre rodzaje infekcji zatok i uszu. Aby skutecznie leczyć alergie, alergolog musi najpierw ustalić, co wywołuje reakcję. Alergolog konsultuje się z pacjentem i przeprowadza szereg badań w celu wykrycia konkretnych alergii, określenia stopnia ich nasilenia oraz ustalenia najlepszego sposobu leczenia.

Kim jest alergolog dziecięcy? Alergolog dziecięcy diagnozuje i leczy alergie, astmę i zaburzenia immunologiczne u niemowląt, dzieci i nastolatków.

Z jakimi objawami do alergologa?

Wśród chorób i zaburzeń często leczonych przez alergologa znajdują się anafilaksja, astma, kontaktowe zapalenie skóry, alergie skórne, takie jak egzema i pokrzywka oraz alergiczny nieżyt nosa. Wizyta u alergologa jest wskazana, gdy u pacjenta występują objawy takie jak wysypki skórne lub problemy z oddychaniem, które są bardzo typowymi problemami reakcji alergicznej. Inne objawy to uporczywy kaszel, kichanie, swędzenie oczu lub przekrwienie błony śluzowej nosa. Wizyta u alergologa jest wskazana również wtedy, gdy reakcji alergicznej towarzyszy zapalenie zatok i zatkany nos, gdy leki przeciwhistaminowe lub leki OTC są nieskuteczne lub wywołują działania niepożądane, gdy objawy utrudniają codzienną aktywność lub pogarszają jakość życia, a także w przypadku ciężkiej astmy. W przypadku anafilaksji konieczne jest wezwanie karetki pogotowia. Niektóre schorzenia powszechnie leczone przez alergologów obejmują:

Nasze usługi

Naszym pacjentom oferujemy szeroki zakres badań z zakresu alergologii i alergologii dziecięcej. Nasi specjaliści pomogą Ci kontrolować alergie, astmę lub inne schorzenia, zmniejszyć zapotrzebowanie na codzienne leki stosowane w leczeniu alergii/astmy, zdefiniować potencjalne wyzwalacze objawów alergii lub astmy, a także przygotują i pomogą zrealizować plan leczenia dla niemowląt lub dzieci. Bezpieczeństwo i komfort pacjenta są dla nas najważniejsze.

Konsultacja specjalisty

Konsultacja alergologiczna 270 zł
Konsultacja alergologiczna dzieci 270 zł

Alergolog - jak wygląda badanie?

Co robi alergolog na pierwszej wizycie? Kiedy pójdziesz do alergologa, lekarz na początku porozmawia z Tobą, aby dowiedzieć się więcej o tym, kiedy objawy alergiczne występują najczęściej. Może również wykonać serię testów w celu zidentyfikowania określonych alergenów. Testowanie może obejmować badania krwi, testy płatkowe, testy skórne, testy funkcji płuc lub wymazy z nosa. Testy te zazwyczaj wykorzystują bardzo małe ilości alergenów, aby określić, które alergeny, jeśli w ogóle, wywołują reakcję immunologiczną.

Ile kosztuje wizyta u alergologa?

Ponieważ badania alergologiczne różnią się zakresem procedur, mogą wystąpić różne koszty dodatkowych badań. Cena konsultacji u alergologa w naszej klinice kosztuje jedynie 250 zł.

Jak się przygotować do wizyty u alergologa?

Częścią diagnozowania alergii jest określenie wyzwalaczy alergii i sytuacji, w których występują objawy. Jeśli na przykład Twoje alergie są bardziej widoczne wiosną, po czterech godzinach pracy w ogródku, jest to ważna informacja dla lekarza. Pomocne może być śledzenie i zapisywanie objawów w kalendarzu lub dzienniku przez jakiś czas. Jeśli Twoje alergie są związane z jedzeniem, prowadź dziennik żywności, odnotowując objawy związane z tym, co jesz.

Rola konsultacji u alergologa prywatnie

Konsultacja alergologiczna odnosi się do monitorowania i leczenia pacjenta przez lekarza alergologa. Alergolog i alergolog dziecięcy zaspokaja potrzeby pacjentów, które obejmują:

Badania zalecane do wykonania

Specjaliści alergologii w BoraClinic

Poznaj naszych specjalistów, których doświadczenie i profesjonalizm budują rangę tego miejsca. Jeśli podejrzewasz u siebie alergię, umów się na wizytę do lekarza jak najszybciej.